VLČÍ MÁK

11. 11. 2021

Podpořte nejen válečné veterány, ale i další těžce zraněné hasiče, záchranáře a policisty

Pomáháme těm, kteří za nás sloužili

separator

Podpořte nejen válečné veterány, ale i další, co za nás slouží, tedy těžce zraněné hasiče, záchranáře a policisty. Vlčí mák je celosvětovým symbolem válečných veteránů. Těch, co v boji položili život a již se nemohou bránit, i těch, kteří přežili, ale jejich zranění jim neumožňují návrat do plnohodnotného života.

Každý rok 11. listopadu, na Den válečných veteránů si tento symbol lidé po celém světě připínají na znamení úcty k těm, kteří za nás sloužili. Protože jsme však nyní v pomyslném boji všichni, rozhodli jsme se letos obvyklý prodej vlčích máků na ulicích nepořádat. Na ty, kteří potřebují naši pomoc, ale nezapomínáme.
Zapojte se do naší online sbírky a pomozte nám vybrat symbolických 11.111.111 Kč.

Jak můžu pomoci?

separator

Číslo transparentního účtu:
č.ú.: 202011111 / 2010
Fio banka, a.s.

separator

100 Kč

500 Kč

1000 Kč

libovolná částka

Vlčí mák – symbol nejen válečných veteránů

separator

Den válečných veteránů je věnován památce padlých a obětí válek. Slaví se celosvětově dne 11.11. a jeho symbolem se stal květ vlčího máku. Tento symbol má svůj původ v básních ,,Na Flanderských polích“ z roku 1915, jejíž autorem je kanadský chirurg John Mc Crea, který během 1. světové války sloužil na západní frontě nedaleko belgického města Ypres a touto básní vyjádřil svůj žal nad zabitými spolubojovníky.

Projekt vlčímak.cz si tímto dnem připomíná i naše české válečné, policejní, nebo hasičské veterány, kteří každodenně nasazovali svůj život za druhé. Naším přáním je zajistit možnost nákupu vlčího máku v průběhu celého roku, aby mohlo být kontinuálně zajištěno financování pomoci těm, kteří za nás sloužili, tak jak to vyžaduje jejich zdravotní stav, nebo mimořádné události v rodině.

Komu se pomáhá

separator

Připravujeme

O nás

separator

Projekt probíhá pod záštitou nadačního fondu Regi Base I., který pomáhá od roku 2011 novodobým válečným veteránům, později rozšířil svoji pomoc i na vojáky, policisty, hasiče, zaměstnance a jejich rodinné příslušníky.

info@vlcimak.cz

Regi Base I.

info@regibase.cz
Nadační fond Regi Base I.
Konviktská 291/24
110 00 Praha 1
Datum registrace: 31. 3. 2011
Vedené v nadačním rejstříku vedeném u městského soudu
v Praze v oddílu N, vložce číslo 839
IČ 024831123

mak

© 2020 Vlčí mák